Bariery i zapory drogowe
Prezentowana kategoria urządzeń bezpieczeństwa ruchu uwzględnia barierki drogowe, które można zauważyć podczas remontów, kolizji lub różnego typu imprez publicznych. Ich rozmieszczenie jest zasadne z uwagi na ochronę pracowników lub uczestników danego wydarzenia. Równocześnie sprzyjają optymalnej organizacji ruchu w najbliższej okolicy, minimalizując ryzyko korków. W tej grupie artykułów znajdują się na przykład: bariery U-11A, U-12A, U-12B, balustrady chodnikowe, wygrodzenia, ocynkowane słupki oraz zapory. Malowanie proszkowe gwarantuje ich doskonałą widoczność, bez względu na panujące warunki pogodowe. To także zwiększona żywotność takiego wyposażenia przy częstym kontakcie z opadami atmosferycznymi, nasłonecznieniem i zmiennymi temperaturami. Odbiorcami powyższych produktów są głównie instytucje publiczne, jednak bywają to też firmy oraz prywatne przedsiębiorstwa. Wszystko po to, aby sprawnie przeprowadzić remont wewnętrznej nawierzchni lub zorganizować większy event.
Bariery i zapory drogowe to bezpieczne wygrodzenia
Słupki drogowe mogą mieć kolorystykę odmienną od tradycyjnej, czerwono-białej. Inna opcja to barwa czarno-żółta, która najczęściej informuje o odgrodzeniu części hali lub magazynu. Wszystko po to, aby dostęp do takiej strefy miały wyłącznie osoby do tego powołane. Jednocześnie pozostali pracownicy są chronieni przed przypadkowym uszkodzeniem ciała lub wyposażenia firmowego. Ten element niekoniecznie musi być malowany proszkowo, gdyż niekiedy zasadne staje się oklejenie go folią odblaskową. Przewagą tego rozwiązania jest znacznie lepsza widoczność w warunkach nocnych lub przy zwiększonym zaciemnieniu. Każdy ze słupków ma możliwość zawieszenia łańcucha, co dodatkowo zwiększy poziom zabezpieczenia. Pojedynczy element ustawiony wyłącznie na lżejszej podstawie staje się dość łatwy do ominięcia. Nie każda sytuacja musi oczywiście uzasadniać takie podejście. Jest to kwestia indywidualnego wyboru przyszłego klienta.
Widoczne separatory oddzielonego obszaru
Proponowane przez nas barierki drogowe plastikowe również mają możliwość zawieszenia łańcucha. Choć jest to jedna z możliwości, są także odmiany z gotowymi szczeblami pionowymi lub poziomymi. Będą dobrze zespolone z całą konstrukcją, co zminimalizuje potencjalne niedogodności, gdy w pobliżu pracownicy muszą usuwać awarię lub wykonywać roboty remontowe. Co ważne, stabilna podstawa ochroni barierki również przed niekontrolowanym przesunięciem. Ciekawym rozwiązaniem jest też wygrodzenie typu olsztyńskiego. Jego potencjalne ustawienie może wiązać się z oddzieleniem ciągów komunikacyjnych przy zmniejszonej szerokości, torowisk, przystanków lub rowów. Do dyspozycji każdego nabywcy są modele montowane na stałe w gruncie albo przykręcane do chodnika. Te drugie można zamocować niezależnie od tego, czy chodzi o płyty czy drobniejszą kostkę brukową. Stąd właśnie wynika skuteczność i uniwersalność, którymi wyróżniają się zapory drogowe.